Dolar bayram bitiminde hızla 17,33 seviyesine yükselirken, gram altın 970 seviyelerinde seyretmeye devam ediyor. Dolara yapılan hamleler 14 lira seviyesinde beklenti oluştururken Selcoin’den yatırımlarınızı koruyun uyarısı geldi. Doların pik seviyeleri göreceğini belirten Selcoin, gram altın içinse sevindiren rakamı açıkladı.

“DÜNAYDA KAOS SÜRECİ BAŞLADI”

“Dünya kaos dönemine girdi. Yaz başlamadan önce buna değinmiştim. Enflasyonlar yeni tırmanmaya başladı. Geçim kaygıları protestolara neden olacak. Yaz döneminde enflasyon zirvelere çıkacak. Global ölçekte bunlar yaşanacak. Dolar ve enflasyon yükselmek için bahane arıyor. Protesto olursa bunları tutamayız. Bizim ülkemizde protesto olursa bize faydası olmaz. “

DOLARA KAÇIŞ BAŞLADI

“Dolar/TL 17,33 seviyesinin üzerinde seyrediyor Haftalık kapanış olarak iyiydi. Bu seriyi korursa yukarı giden hareketlerin sinyalini verecektir. Pik yapmamış bir dolar var. Gram altın ise aynı dönüşü sergileyemedi. Dolara kaçış oldu. Doların gram altından daha yüksek bir süreçteyiz. Gram altın bunu toparlayarak 1000 TL’yi görüp yükselecektir. Şu an mevcut durumda en önemli unsur belirsizlik. Altındaki basını anlamış değilim. Dolara olan ilgi devam edecektir. Euro, Sterlin gibi para birimleri küçük ülkelerde ilgi olacaktır.”

“YASTIK ALTINDA MEVDUAT TUTUN”

“Yastık altında mevduatınız her zaman olmalı. Küçük yatırımcılar kendileri en kötü sürece hazırlamalıdır. Dünyada resetleme olursa ferahlama gelecektir. Dolar tarafında pik gelince enflasyonda da onu göreceğiz. Önümüzdeki dönemlerde dolar can yakacak. Enflasyondaki yük ağırlaşacak. Asgari ücrette yeterli gelmeyecek. Kıtlık haberleri piyasalara pompalanıyor. “

“GRAM ALTIN SERİ BİR ŞEKİLDE YÜKSELECEK”

“970 TL’li seviyeler gram altında dip seviyesi. Kısa sürede 1000 TL üzerine çıkacaktır. Ons altında 1800 seviyesi aşılırsa bu olacaktır. Gram altın seri bir şekilde yükselecektir”