Dolar ve gram altında son yılların en büyük yükselişleri yaşanırken, dolar kritik 16 seviyesini aşarak 17 liraya yükseldi. Gram altın ise 1 ay içerisinde 900 lira seviyesinde 1000 liraya ulaştı. Yatırımcılar için sosyal medya hesabından değerlendirmeler yapan Selcoin, “Geçmiş olsun diyerek” yeni süreci anlattı. Doların yükselişine paralel olarak yeni enflasyon dalgasının geleceğini belirten Selcoin, bu süreçte elinde altın ve dolar olanları uyardı.

“SAKIN TUZAĞA DÜŞMEYİN”

“Dolar ve altında yeni tarihi zirveler yaşandı. Enflasyon konusunda yeni bedeller ödeyeceğimiz bir süreç içerisine girdik. Geçmiş olsun. Dolar/TL ve gram altında yükselişler başladı. İnsanın içi parçalanıyor. Bunu kar olarak bile değerlendirmek isteniyor insan. Bu pik yükselişlerin enflasyona getiri olacak. Süper Bono gelecek fiyatlar düşecek baskıyla vatandaşın dolarını ve altını satacağı dönem. Sakın tuzağa düşmeyin. Doların pik hareketleri var. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faizleri düşürme açıklamalarına dikkat etmek gerek. İnsanların altınlarını satarken, yeni zirveleri gördük. Bu trend bizi enflasyonda yeni dev dalgalar gelecek. Bence faiz artıracağız, düşürmeyeceğiz. 1 yıldır enflasyonda ortada yokken enflasyonların geleceğini defalarca anlattım. Dolar ve altında beklediğim alanlara doğru hareket etmeye devam ediyor Gram altıncılar yükselişlerin tadını çıkarma dönemine girdi. Yeni almak isteyenler için riskli bir durum.”

“DOLAR 20 TL’Yİ GÖRECEK”

“Risk primlerimiz çok yükseldi. İflas riskidir bu. Brezilya ile aynı skaladaydık. Bir ayrışma oldu. Doların pik yaptığı itibarıyla ayrıldık bu listeden. Türkiye riskli bir konumda. Brezilya parasının değer kazanması için faiz artırdı ama biz faiz düşürdük. Dolar TL 17 seviyesine ulaştı. Süper Bono gelse bile 15’ten aşağı bir gevşeme olmayacak. 16,44’ten aşağı kapanış yaşanırsa bir düşüşten bahsedebiliriz. 16,44 çok önemli. Doların destek seviyesi 16,44. Dolar/TL’de kaos içerisindeyiz. Önümüzdeki dönemde sözlü yönlendirmeler ile pik alanına gitmesini bekliyorum. 20 TL’yi her halükar görecektir .Yeni enflasyon dalgası bizi bekliyor. 3 hanelere gidiyoruz.”

GRAM ALTINDA 1400 LİRA GÖRÜNDÜ

“Gram altın 1000 TL’yi gördü. 900 liradan alanlar zararlarını kurtardı. Gram altın 974 TL seviyesi destek seviyesi. Bu gelmedikçe yükseliş trendi devam edecek. Gram altında 1400 seviyeleri gelecek. 985 bandı görülürse değerlendirilebilir. “