Dolar ve altında tarihi zirvelerin yaşandığını ifade eden Selcoin, yükselen enflasyonun bedelinin de ağır olacağını söyledi. Altın ve dolar için yeni direnç ve destek seviyeleri veren Selcoin, yatırımcıları ‘tuzak’ konusunda uyardı. Süper Bono içinde açıklamalar yapan Selcoin, yapılacak olan müdahalenin detaylarını verdi. İşte yatırımcıların yakından merak ettiğini analizler.

GRAM ALTIN ALANLAR İÇİN KAZANMA ZAMANI GELDİ

Dolar/TL ve gram altında yükselişler başladığını belirten Selcoin, bu durumun enflasyona pik yükselişler olarak geri döneceğini söyledi. Süper Bono hamlesi ile elinde altın ve dolar olanların yatırımlarının sattırmaya çalışacaklarını ifade eden Selcoin, “Tuzağa düşmeyin” uyarısında bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın düşük faize devam edeceğiz ifadelerinden sonra kurda atakların olduğunu belirten Selcoin, yatırımcıların bu konuda dikkatli olması gerektiğini söyledi. İler ki dönemlerde enflasyonda büyük dalgaların geleceğinin altını çizen Selcoin, faiz düşürme açıklamalarını faiz artırma olarak değerlendirdi. Gram altın alanlar için her defasında güvenli liman değerlendirmesinde bulunan Selcoin, şu an yükselişlerin tanı çıkarma zamanı olduğunu söyledi. Elinde TL bulundurup yen altın almak isteyenler içinse riskli bir durum olduğunu ifade etti.

“SÖYLEMLER DOLARDA PİK SEVİYELERİ GETİRECEK”

Türkiye’nin risk primlerinin yükseldiğini söyleyen Selcoin, bunu iflas riski olarak nitelendirdi. Dünya faiz artırmaya giderken, Türkiye’nin faiz düşürme hamleleri ile kendini ayrıştırdığını ifade eden Selcoin, Türkiye’nin şu an riskli bir konumda olduğunun altını çizdi. Dolar kurundaki yükselişler içinse Süper Bono hamlesiyle 15 seviyelerine doğru bir gevşeme bekleyenlerin beklentilerinin gerçekleşmeyeceğini söyledi. 15 seviyesi için kritik dolar seviyesini veren Selcoin, bunun 16,44 bandı olduğunu ifade etti. 16,44 barajının dolar için önemli bir alan olduğunu açıklayan Selcoin, Dolar/TL’de şu an kaos olduğunu belirtti. Selcoin dolara ilişkin önümüzdeki süreçte söylemlerin önemli olduğunu ifade ederek “Sözlü yönlendirmeler ile pik alanına gitmesini bekliyorum. 20 TL’yi her halükarda görecektir .Yeni enflasyon dalgası bizi bekliyor. 3 hanelere gidiyoruz.” dedi.

Etiketler:

, , , ,