18 seviyelerinde doğru giden dolar için değerlendirme yapan Piyasa Uzmanı İslam Memiş, doların sonunun iyi olmadığını söyledi. Dolara güvenen ve yatırım yapanlar içinse ters rüzgara dikkat çeken Memiş, yatırımcıya en çok kaybettirecek para olduğunu söyledi. 2023 yılında FED tarafından ciddi faiz indirimleri gelebileceğini belirten Memiş, yatırımcısı tek tek uyardı.

“DOLARIN SONU İYİ GÖZÜKMÜYOR”

Bayram sonrası hızla yükselişe geçen dolar için sonunun iyi gözükmediğini söyleyen Memiş, 2023 yılında ters bir rüzgar görüleceğini belirtti. Memiş,”Doların bu denli değer kazanması ile insanlarda dolara güvenin, dolar bir rezerv paradır, dolar alın gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Halbuki 2023’e geldiğimizde ters bir rüzgar göreceğiz. 2022’de agresif faiz artırımı yapan Fed’in 2023’te agresif bir faiz indirimine gideceğini göreceğiz. Covid-19 vakalar artıyor ve Avrupa’da Eylül itibari ile enerji krizi yaşanacak. Doların gerçek değeri bu değildir; yatırımcıya en fazla kaybettirecek paradır. Dolar 100 seviyesinin altında olmak zorundadır. Euro’nun getirisi daha fazla. Öyle bir illüzyon yapıyorlar ki bütün dünyadaki insanları korkutarak dolara yönlendirmeye çalışıyorlar, buna Rusya karşı çıktı. Doların sonu iyi gözükmüyor.” dedi.

ZENGİNLERİN YATIRIM ARAÇLARINI AÇIKLADI

Zenginlerin altın ve gümüş birikimi yaptıklarını söyleyen İslam Memiş, “Dünyada tarımı kim elinde tutuyorsa güç ondadır. Zenginlerin toprak almasının nedeni budur. Dünyanın en zengin insanları toprağa yatırım yapan ve hayvancılıkla uğraşan topluluklardır. Zenginler tarım emtialarına yatırım yapıyor. Dövizden veya diğer yatırım alanlarından daha fazla kazandırıyor. Tarım arazisi alamayan kişi tarım emtialarından alabilir.” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

, , ,