FED’in faiz kararından sonra sabah saatlerinde yükselişle başlayan piyasalar ilerleyen saatlerde ani düşüşler yaşadı. Borsa gerilemeye başlarken, gram altında ufak düşüşler meydana geldi. Dolar/TL kuru ise 17,32 seviyesine ulaştı. Piyasa değerlendirmeleri ile bilinen Tunç Şatıroğlu ise yeni sürece ilişkin 1 dakikalık piyasa analizi yaptı. Dolarda yeni bir baraj oluştuğunu vurgulayan Şatıroğlu, değerli metaller için de düşüşlere dikkat çekti. İşte Tunç Şatıroğlu’ndan dikkat çeken piyasa analizleri.

DOLAR/TL’DE KRİTİK BARAJ YIKILDI

Elinde yatırım aracı olarak altın ve döviz tutan yatırımcılar FED’in faiz kararından sonra piyasalarda yaşanacak olan gelişmelere odaklandı. Uygun al-sat tarihi kollayan yatırımcılar için değerlendirmeler yapan Tunç Şatıroğlu, özellikle borsadaki gerileme üzerinden yeni açıklamalar yaptı. Asya borsalarında negatif durum yaşandığını ifade eden Şatıroğlu şunları kaydetti:

“Piyasalarda pozitif bir durum oluştu. Fakat Asya Borsası’nda negatif bir durum yaşanmaya başladı. Bu negatif görünüm devam etmesini bekliyorum. Değerli metaller ve emtialarda bu negatif durum devam edebilir. Amerikan seansta işler tersine döner Amerika pozitif kapatırsa buradan bir yükseliş trendine girilebilir. Yurt dışındaki negatif Borsa İstanbul’da frenleyebilir. Ama ben borsa da pozitifim. Dolar/TL 17,30’da baraj kurulmaya çalışılıyor. Bunun ne zaman yıkılacağını göreceğiz”

PİYASALARDA SON DURUM NE? DOLAR DÜŞTÜ MÜ? GRAM ALTIN NE KADAR?

Dolar/TL kuru 17,30 barajını kırıp 17,32 seviyesine yükseldi. Gram altın ise 1015 seviyelerine ulaştı. Gün için iniş çıkışlar yaşayan gram altın güne 1017 ile giriş yaptı. Euro ise 18,08 TL ile alıcıların karşısına çıktı.

Etiketler:

, , , ,