Amerika’daki enflasyon oranları 2 hanelere ulaşırken, Türkiye’de ise 3 hanelere ramak kaldı. Merkez Bankaları enflasyonu önlemek için yüksek faiz artırımını seçerken, Türkiye ise düşük faiz politikasına devam ediyor. FED’in 75 baz puan artışından sonrası piyasalar hızla hareketlenmeye başladı. Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer ise sosyal medya hesabından dolar için yeni tahminini paylaştı. Geçer’in paylaşımı dövizle borçlananları korkuttu. İşte FED’in faiz kararından sonra piyasalarda yaşananlar.

FED’İN KARARI PİYASALARI ATEŞLENDİRDİ

Yüksek tahminleri ile bilinen Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer, FED kararından sonra ilk dolar tahminin yaptı. Önceki açıklamalarında da dolar için yükselişlerin olabileceğini ifade eden Geçer, FED’in kararından sonra yükselişe geçen Dolar/TL kuru için kritik paylaşımı yaptı. Elinde döviz ve altın bulunduranlar piyasalar yakından takip ederken, özellikle dövizle borçlananları derinden sarsacak dolar tahmini Geçer’den geldi.

SELÇUK GEÇER’DEN KORKUTAN DOLAR TAHMİNİ

Şahin açıklamalarıyla piyasaları fiyatlandıran FED başkanları, 50 baz puan artışı bekleyenlere 75 faiz kararı ile tarihin en büyük faiz artışına gitti. Piyasalar 75 baz puana kendini fiyatlarken, borsa hızlı bir şekilde yükselişe geçti. Döviz ve altında ise yükseliş tırmanmaya devam ediyor. Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer’de 17,31 barajını kıran dolar için Twitter hesabından, “FED 75 baz puan artırdı. Dolar 20 TL hayırlı olsun” paylaşımı yaptı. Geçer’in paylaşımına ise çok sayıda yorum geldi.

İşte Selçuk Geçer’in o paylaşımı