Piyasa Uzmanı İslam Memiş, verdiği Nisan ayı haritasını geçtiğimiz günlerde dolar 17 seviyelerinde iken bozmuştu. Yol arkadaşlarım dediği takipçileri için yeni yol haritası çizen Memiş, TL ile işlem yapmak isteyenler için yeni fırsat olduğunu belirterek doların göreceği seviyeyi verdi. Yatırımcıların özellikle makas aralığına dikkat etmesi gerektiğini ifade eden Memiş, bakın neler söyledi?

MAKAS ARALIĞINA DİKKAT!

Yeni hafta için değerlendirmelerini yapan Memiş günü hafta görülecek olan geniş bant aralıklarında dikkat edilmesi gerek diyerek “Pazartesi günü geniş bant aralığında dalgalanan bir kur vardı karşımızda. Dolar/TL kuru 16,07’ye kadar gerilemişti. Gram altın ise 950 lirayı gördü. Gün içerisinde yeniden toparlanarak dün de direnç seviyelerini zorladı. Dolar/TL kuru için gün içerisinden 16,56 – 16,76 aralığını takip edeceğim. Geniş bant aralıkları yeniden gündeme gelmeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda yükselişlerin daha sınırlı ve dar bant aralığında olduğunu görüyorduk. Bu hafta geniş bant aralıklarına hazırlıklı olmak lazım. ” ifadelerini kullandı.

“EKRANDA GÖRÜNEN RAKAMLAR SATIN ALMA RAKAMLARI DEĞİL”

Ekranda görünen rakamlar ile Kapalı Çarşı rakamlarının aynı olmadığın ifade eden Memiş, yatırımcıları makas aralıkları konusunda uyardı. Yeni alım fırsatlarının doğduğunu söyleyen Memiş, “Özellikle makas aralıklarına dikkat etmek lazım. Her sert geri çekilmeden sonra bankaların makas aralıklarının ciddi anlamda açık olduğunu gözlemliyoruz. Bu durum Kapalıçarşı piyasasında da aynı şekilde. Bu sebeple alım yapmak için dibi aramamak lazım. Dibi benim dedem de bulamadı. Örnek verelim, 17 üzerinden satış yapmış, karşısında 16.65, 16.75 var, yine de tatmin olmayan arkadaşlar var. Nefsi iradesinin önüne geçmiş arkadaşlar var. Makas aralıklarını özellikle vurgulamak istedim. Ekranda gördüğünüz fiyatlar dolar satın almak istediğinizde geçerli değildir” dedi.

Etiketler:

, , , ,