Dolar ve Euro dengesi 20 yıl sonra eşitlenirken 14 Temmuz 2021 Perşembe gününe yükselişle başlayan dolar Euro’yu geçti. Elinde Euro ve dolar tutanlar ise piyasalarda yaşanacak olan gidişatı araştırmaya başladı. Youtube kanalından piyasa analizi yapan İslam Memiş, “Doların 21 Euro 24 olacak” diyerek kritik tarihi verdi.

DOLAR YERİNE STERLİN EURO ÖNERDİ

Yaptığı piyasa değerlendirmesinde Varlıklarınıza sahip çıkın uyarısında bulunan İslam Memiş, özellikle yaz aylarında enflasyonla beraber dolarında yükseleceğini, dengelenen Dolar/Euro paritesinin de yıl sonunda bozulacağını ima eden bir açıklama yaptı. Dolar yerine Euro Sterlin alınmasını öneren Memiş, “Israrla döviz alacaksan euro ve sterlin daha ucuz. Biraz daha orta uzun vadeye baktığımızda yıl sonunda yeni rekorlar bekliyorum, burada sürpriz yok.” diye konuştu.

“DOLAR 21 EURO 24 OLURSA SÜRPRİZ OLMAZ”

Verdiği rakamsal değerler için yatırımcıya ‘Göz önünde bulundurun’ diyen Memiş, “20, 21 lira aralığında bir dolar kuru benim için sürpriz olmaz. Özellikle paritelerdeki toparlanmayla birlikte 23-24 lira seviyesindeki bir euro kuru benim için şaşırtıcı olmaz.” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

,