Dolar ve altın üzerine dikkat çeken analizler yapan Piyasa Uzmanı İslam Memiş, açıklamalarıyla yine kafaları karıştırdı. Yatırımcılar arama motorlarında ‘Dolar 10 liraya düşer mi?’ araştırması yaparken, İslam Memiş’ten korkutan açıklama geldi. Geçtiğimiz günlerde TL’ye destek vermek için satış uyarısında bulunan Memiş, bu defa “Varlıklarınıza sahip çıkın” yorumunda bulundu. Özellikle al-sat yapanlar için ciddi uyarılarda bulunan Memiş, “Siz kaybedeceksiniz” dedi.

MEMİŞ’TEN HAYALCİLİK UYARISI

Dolar ve altın yatırımcılarından gelen piyasa soruları karşısında hayalcilik yorumunda bulunan Memiş şunları kaydetti:

“Dolar düşecek mi yükselecek mi?” diye soruyorlar. Yıl içinde onlarca kez yükselecek, onlarca kez düşecek. Sorudaki amaç ne? Dolar yükselsin, satayım. Düştüğü zaman yerine koyayım. Bu düşünce tamamen hayalcilik.

“MAL VARLIKLARINIZA SAHİP ÇIKIN”

Yatırımcılar için risklere girmenin gereksiz olduğunu vurgulayan Memiş, “Büyük risklere girip, hayalperestlik yapmaya gerek yok. Vatandaşlarımızın yapması gereken en önemli husus şu: Varlıklarınıza sahip çıkın. En büyük marifet varlıklara sahip çıkıp, miktarı arttırmak. Kişilerin nefsi, iradesinin önüne geçmemeli. İnsanlar al-sat bağımlılığından kurtulup, varlıklarına sahip çıkmalı.” dedi.

“AL-SAT YAPAN KAYBEDECEK”

Kendisine sürekli gelen soruları yanıtlayan Memiş, özellikle düşüş ve yükseliş soruları karşısında tek bir cevap verdi. Al-sat yapanların en çok kaybedenler olduğunu belirten Memiş, “Düşecek mi yükselecek mi? Söylesin ki düştüğü zaman alalım, yükseldiği zaman satalım. Ben de onlara diyorum ki en güzel siz kaybedeceksiniz. Yeni finansal sistem insanların cebindekini almak için kuruldu. Siz kazanasınız diye bir sistem kurulmadı. Siz kaybedin, sisteme muhtaç kalın diye sistem kuruldu. Yeter ki o al-sat masasına oturun.” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

, ,