Konya Şehir Hastanesi’nde görev yapan Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya dün öğle saatlerinde Hacı Mehmet Akçay adlı şahıs tarafından tabancayla vuruldu. Saldırıya uğrayan doktor Ekrem Karakaya ve saldırgan hayatını kaybetti.

Saldırının ardından aynı silahla intihar eden Hacı Mehmet Akçay’a ilişkin bilgi paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, saldırganın Konya Yunak İlçe Devlet Hastanesinden bir güvenlik görevlisi olduğunu açıkladı.

TİKTOK’TA AKTİF KULLANICI

Sağlıkçıları koruması gerekirken doktor katili olan Hacı Mehmet Akçay’ın sosyal medyadaki paylaşımları ise dikkat çekti. TikTok’u aktif şekilde kullandığı belirlenen Akçay’ın paylaştığı bir videoda “Jandarma peşimde. Hakkımda vur emri var. Yakalasalar asacaklar. 7 senedir diyar diyar gezip baş kesen celladım. Niye sıcak evinde oturan 300 liralık memur değilim” ifadeleri yer alıyor.

SAĞLIKÇILAR 2 GÜN İŞ BIRAKACAK

Sağlıkta şiddet her geçen gün artarken sağlık çalışanları bugün ve yarın ülke çapında iş bırakarak, cinayeti ve yıllardır önlenemeyen sağlıkta şiddeti protesto etmek amacıyla yetkilileri göreve davet edecekler.

Etiketler: