Gündemden düşmeyen akıllı telefon dünyasında yaşanan yeni sıcak gelişme kullanıcıları telaşlandırdı. Bir akıllı telefonun üzerinden ne kadar zaman geçerse şirketlerinde o kadar desteği azalmakta. Buna rağmen son zamanlarda işler daha farklı işliyor. Bugünkü haberlere göre Xiaomi, birçok cihaz için desteğini tamamen kesiyor. İşte haberimizin ayrıntıları…

AKILLI TELEFONLARDA EN BÜYÜK KRİTER HALİNE GELDİ

Android’in başlangıcından farklı olarak günümüzde Android OEM’ler uzun bir yazılım desteği sağlama eğiliminde. bu desteğin olmaması durumunda birçok şirket kullanıcısı kaybetmekte. Bu bakımdan birçok OEM hem donanım hem de yazılım parçalarında uzun süreli bir destek sağlıyor.

HİZMET DESTEĞİNİ KESİYOR

Bu şirketler arasında yer alan Xiaomi ise akıllı telefonlar için satış sonrası destek ve yazılım konusundan iyi iş çıkaran markalar arasında yer almakta. Dev şirket, Şirket, sayısız Xiaomi akıllı telefon ve Redmi cihazları için güncelleme sunuyor. Ancak şirket bugün, Xiaomi Mi Mix 3 5G, Redmi 6 Pro ve diğer cihazlar için satış sonrası hizmet ve desteğini tamamen kesiyor.

ŞİRKETTEN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Şirket, yaptığı açıklamayla bu cihazlar için hizmetin durdurulduğunu resmen duyurdu. Buna göre artık resmi bakım ve satış sonrası servis almayacak yedi Xiaomi ve Redmi akıllı telefon yer alıyor.

Şirketin açıklamasına göre herhangi destek almayacak cihazlar şu şekilde:

  • Mi Max 3 (5G)
  • Xiaomi Mi Discovery Edition (şeffaf)
  • Mi 8 Screen Fingerprint
  • Xiaomi Mi Mix 3 (5G)
  • Xiaomi Mi Play
  • Xiaomi Redmi S2
  • Xiaomi Redmi 6 Pro


Şirketin yaptığı duyuruya göre üretici artık satış sonrası servis için yedek parça tedarik etmeyecek. Aynı zamanda bakım malzemelerinin yasal tedarik süresini aşması sorunu da yer alıyor. Bu nedenle, Xiaomi satış sonrası hizmetleri, sizlere bakım ve satış sonrası hizmetleri sunmayacak.