Bu nedenle hayatımızın büyük bir kısmının uygulamalarımızdan geçmesi şaşırtıcı değildir. Bu durum bazen Instagram’da geçmiş beğeni ve yorumları gözden geçirmek istememize sebep olabilir. Ama en çok da eski WhatsApp sohbetleri.

TÜM SOHBETLERE GÖZ ATMAYA GEREK YOK

Sık sık kendimizi WhatsApp’ta eski mesajları nasıl arayacağımızı ve değiş tokuş edilen çeşitli dosyaları nasıl kurtaracağımızı merak ederken buluyoruz. Bunun nedeni, önemli ve heyecan verici bir mesajı veya hatırlayamadığımız bir şeyi gözden geçirmek istememiz olabilir.

Çoğu zaman, bize gönderdikleri ancak bizim kaydetmediğimiz fotoğrafları ve çalışma belgelerini kurtarmak isteriz.

Bulmak istediklerimizi aramak için tüm sohbetlere göz atabilirsiniz. Ancak, ne kadar uzun ve yorucu olabileceğini anlamak kendiliğinden gelecektir. Neyse ki, çoğu zaman çok az kişinin bildiği daha hızlı ve daha hedefe yönelik çözümler var.

WHATSAPP’TA ESKİ MESAJLARI ARAMA VE GEÇMİŞ SOHBETLERDEKİ FOTOĞRAFLARI, VİDEOLARI VE BELGELERİ KURTARMA

WhatsApp uygulamamızda bir arama çubuğu var. Bulmak için sohbetleri aşağı kaydırın ve görünecektir. Bu noktada, onu bulmak için aradığımız mesajın veya dosyanın bir kelimesini girmeniz yeterlidir. İlgili tüm çeşitli sonuçlar görünecek ve bunlara göz atmanız yeterli olacaktır.

Girilen arama kelimesi birçok sonuca yol açıyorsa, daha hedefli ve sınırlı bir arama yapmak daha iyi olacaktır.

Dijital bir öğe arıyorsak, arama çubuğuna tıklamanız yeterli ve birkaç seçenekle karşılaşacağız. Tam olarak fotoğraflar, gifler, bağlantılar, videolar, belgeler ve ses arasında seçim yapabileceğiz.

İlgi alanlarımızdan birini seçiyoruz ve istediğimiz nesne ile ilgili olması gereken bir kelime ekleyerek tekrar deniyoruz.

DAHA GENİŞ KAPSAMLI BİR ARAMA YAPMAK

Bize o dosyayı kimin gönderdiğini tam olarak hatırlıyorsak, arama sözcüğü kişinin adı da olabilir. Bu şekilde sonuçları daha da sınırlayabiliriz. Bu durumda söz konusu kişinin sohbetini açmak ise o zaman en üstte yer alan kişinin ismine tıklayabiliriz.

Daha sonra medyaya, bağlantılara ve belgelere tıklayacağız. Buradan, aradığımız nesnenin türünü daha spesifik olarak seçebileceğiz. Bu noktada zaten bir seçim yapmış olacağız ve tarama oldukça hızlı olacak. Bu son çözüm, her şeyden önce, bize gönderilen ve bir arama kelimemiz olmayan fotoğrafları hızlı bir şekilde görüntülemek için yararlı olabilir.

Yani, şimdiye kadar eski mesajları almak için tüm sohbetlere göz attıysak, artık bu işlevleri bildiğimize göre aramamız daha verimli ve daha kolay olacaktır.

Etiketler:

,