Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Bursa, Trabzon gibi şehirlerle birlikte il il hava durumu tahminlerini paylaştı. 17 Haziran Cuma günü için hava durumu raporunu yayınlayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, cumartesi ve pazar günleri için beklenen hava durumunu da haritalı bir şekilde paylaştı.

17 HAZİRAN CUMA GÜNÜ HAVA DURUMU TAHMİNİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava durumu tahminlerine göre özellikle Ege Bölgesi’nin iç ve batı kesimleri, Akdeniz Bölgesinin iç kesimleri, İç Anadolu Bölgesi’nin de kuzey kesimleri ile Karadeniz Bölgesi’nin de batı ve Doğu kesimlerinde Doğu Anadolu bölgesinin de kuzey kesimlerinde sağanak yağışları bekleniyor. MGM yağışlı havanın yer yer gök gürültülü sağanak yağış geçişleri şeklinde görüleceği duyurdu. Özellikle 17 Haziran Cuma günü öğleden sonra yağışlı havanın Çankırı, Ankara, Bolu, Karabük ve Kastamonu’da kısa süreli fakat şiddetli olacağını belirten Meteoroloji Genel Müdürlüğü hem vatandaşları hem de yöneticileri uyardı. Sağanak yağışların ulaşımda aksamalara neden olacağı belirtilen uyarıda yer yer sel ve ani su baskınları görüleceği vurgulandı.

CUMARTESİ GÜNÜ HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre cumartesi günü Trakya Bölgesi’nin tamamında Marmara Bölgesi’nin büyük kesiminde Ege Bölgesi’nin de kıyı kesimlerinde güneşli ve sıcak hava beklenirken özellikle İç Anadolu Bölgesi’nin batı kesimleri ile Karadeniz Bölgesi’nin batı kesimleri ile Akdeniz Bölgesi’nin kuzeybatı kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Kara Deniz Bölgesi’nin doğu kesiminde de sağanak yağışların beklendiğini duyuran Meteoroloji Genel Müdürlüğü özellikle ani yağışlara ile birlikte heyelan olasılığının yüksek olduğunu duyurarak vatandaşları ve yetkilileri uyardı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde seyredeceğini belirtirken özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde sıcaklıkların bunaltacağı uyarısını yaptı.

PAZAR GÜNÜ HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan son hava durumu tahminlerinde 19 Haziran Pazar günü Marmara Bölgesi’nin tamamında Eğe Bölgesi’nin iç kesimlerinde Akdeniz Bölgesi’nin de kuzeybatı kesiminde ve Karadeniz Bölgesi’nin de doğu kesiminde küçük bir alanda sağanak yağışlar beklenirken yurt genelinde hava güneşli olurken sıcaklıklar mevsim normallerinde seyredecek. Cumartesi günü olduğu gibi Pazar günü de Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde sıcaklıklar bunaltacak.

İŞTE 5 GÜNLÜK İL İL HAVA DURUMU TAHMİNİ