Bugünkü Kabine toplantısı sonrası asgari ücret zammı ile ilgili açıklamalar bekleniyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bugün akşam saatlerinde üç başlıkta kritik açıklamalar yapması beklenirken asgari ücret ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’ndan (TİSK) son dakika gelen asgari ücret açıklamasından sonra kafalar karıştı.

PATRONLAR ‘ASGARİ ÜCRET İÇİN MASADA OLACAĞIZ’ DEDİ

Asgari ücretin belirleneceği masada olacaklarını açıklayan Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) hem işçilerin hem işverenlerin hem de devletin işine gelecek çözüm formülleri için işbirliğine açık olduklarını ifade etti.

KABİNE TOPLANTISINDA MASADA ASGARİ ÜCRET VE KURBAN BAYRAMI TATİLİ VAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bugün yapılacak olan kabine toplantısında ana gündem maddesi asgari ücrete yapılması planlanan zam ve Kurban Bayramı tatili olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında alınan tüm kararları basın açıklaması ile kamuoyuna duyuracak.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ 9 GÜN MÜ OLACAK?

Bugün Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında kabine toplantısı yapılacak. 9 Temmuz’da başlayacak olan Kurban Bayramı’nda tatilin 9 güne çıkarılıp çıkarılmayacağına karar verilecek. Kurban Bayramı tatili için plan yapacak olan vatandaşları yakından ilgilendiren Kurban Bayramı tatili kararı bugün açıklanacak.

Ramazan Bayramı 3 gün olurken Kurban Bayramı ise 4 gün olarak kutlanıyor. Arife günüde tatil olunca normalde Kurban Bayramı tatili 5 güne çıkıyor. 9 Temmuz’da başlayan Kurban Bayramı tatilinde son gün 12 Temmuz. Talil planı yapan vatandaşlar 13 Temmuz ve 14 Temmuz günlerinin de tatil edilmesini istiyorlar. Böylece Kurban Bayramı tatili toplam da 9 güne çıkmış olacak.

BEŞTEPE’DEKİ KABİNE TOPLANTISINDA ASGARİ ÜCRETE ZAM GÖRÜŞÜLECEK Mİ?

Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanan kabine toplantısında asgari ücrete zam ile ilgili konunun konuşulacağı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in, asgari ücrete enflasyon zammının yapılması konusunda sunum yapması bekleniyor.

KABİNE TOPLANTISINDA MASADA DOLAR KURU VE ENFLASYON DA OLACAK

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK), cuma günü yayınlanan bir kararla uygulamaya koyduğu döviz hamlesi sonrası, dolar ve euroya karşı Türk Lirası’nın değer kazanması ve enflasyon ile mücadelede geliştirilecek yeni formüller kabine toplantısında masada olacak.