Eylül ayına az bir zaman kala yeni İPhone’lar gelmeye hazırlanıyor. Her Eylül ayında yeni Iphone gelmektedir. Geçen yıl salgından dolayı bir ay gecikme yaşansa da her sene Eylül ayında düzenli olarak yeni İPhone’lar tanıtılmaktadır. Bu yıl Eylül’de Iphone 14 serisi tanıtılacak.

Iphone 14 Mini gidecek Iphone 14 Max gelecek. Pro olmayan modeller arasında en büyük ekrana sahip olarak karşımıza çıkacak. Diğer modeller ise Iphone 14 Pro ve 14 Pro Max olacak.

iPhone 14 serisi, Watch 8 ve AirPods Pro 2

Normal modelin iPhone 13’te zaten kullanılan Apple A15 Bionic işlemciden güç aldığı söylenirken, Pro modelinde yeni bir tasarım, daha iyi bir işlemci ve daha iyi bir kamera bulunacak.

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Apple, 2022’de akıllı saatlerde büyük yenilikler yapacak. Bu çerçevede, iPhone 14 ile birlikte piyasaya sürüleceği söylenen Apple Watch Series 8, daha iyi pil ömrüne ve vücut ısısı sensörüne sahip olacak.

Watch SE modelinin güncellenmesi beklenirken, farklı bir tasarıma ve daha güçlü malzemelere sahip bir Watch Pro modelinin de geleceği söyleniyor. Ayrıca uzun zamandır beklenen AirPods Pro 2’nin Eylül etkinliğinde tanıtılma olasılığı da var.

9to5Mac tarafından paylaşılan bilgilere göre, mevcut tasarımı büyük ölçüde koruyan yeni kulaklıklar, Apple’ın kendi ses işlemcisi H1’in bir sonraki sürümüne sahip olacak. AirPods Pro 2, Bluetooth 5.2 teknolojisini destekleyen ilk kulaklık olacak ve LC3 codec bileşenine sahip olacak.

Kodek bileşeni, kablosuz kulaklara daha verimlilik sağlayacaktır. AirPods Pro 2’nin de sesli aramalarda daha yüksek bit hızına çıkması beklenilmektedir. Böylece ses kalitesi daha da güçlü olacaktır.

2022 yılı bitmeden yeni Mac ve İPad tanıtımlarının da yapılması bekleniliyor. Mac’lerin M2 işlemcinin Pro ve Max ev sahipliğinin hangi tarihte tanıtılacağı merak edilmektedir.

Eylül Apple tanıtımları ne zaman?

Genellikle Salı günleri etkinliklerini gerçekleştiren Apple, bu yıl da Eylül ayının ikinci Salı günü yani 13 Eylül’de tanıtım yapması bekleniliyor.

Etiketler:

, , , ,