GES’in açıklanmasından sonra gram altın 1000 liralardan düşürürken, dolar ise 17 liradan 16,80 seviyelerinde geriledi. Ekonomistler ve Piyasa Uzmanlarından ise sırayla uyarılar gelmeye başladı. Tahminleri ile bilinen Piyasa Uzmanı İslam Memiş, ise elinde varlık olan yatırımcılara satın talimatında bulundu. İşte İslam Memiş’ten yatırımcıları yakından ilgilendiren değerlendirmeler.

NİSAN AYI HARİTASI İPTAL

Nisan ayında kendisini takip edenlere yol haritası çizen İslam Memiş, bu haritayı kısa süreli rafa kaldırdı. Yatırımcılara elindeki varlıkları satma duyurusu yaptı. Ekim ayı için bir yol haritası vereceğini belirten Memiş, yatırımcılara “2 aylık tatile çıkıyoruz” dedi.

YENİ HAMLELER YOLDA

Memiş, değer kaybeden TL için yatırımcılarına seslenerek dövizlerini satın önerisinde bulundu. Ekim ayı için hazırlık yapacağını belirten Memiş, şunları kaydetti:

“Farklı hamleler yapmamız gereken bir süreçteyiz. Nisan ayında sizi Temmuz ayına hazırladım. Döviz kurlarında yukarı yönlü ataklar göreceğiz dedim. Bu hafta da ise belli seviyelerden döviz ve altın almanın riskli olduğunu söyledim. Beklemenin daha sağlıklı olduğunu söyledim. İnsanlar haklı olarak parası değer kaybetmesin diye döviz ya da altın alıyorlar. Kendilerini koruyorlar. Şimdi bugüne kadar olan süreç fiyatlar çökeceği ya da zirve yapacağı dönemler sizi uyardım. Artık taarruza geçiyor. Ekim ayına hazırlanıyoruz. Riskli fiyatlar üzerinden riske girmiyoruz. Varlıklarımızı satıyoruz. TL’ye geçiyoruz.”

“BUGÜN TÜRK LİRASINA GEÇME GÜNÜDÜR”

Nede satış talimatı verdiğini de açıklayan Memiş, şunları söyledi:

Etiketler: