Her güne zam haberi ile başlayıp zam haberi ile günü kapatıyoruz. dolar kurundaki sürekli yükseliş nedeniyle gerek benzine gerek LPG’ye gerekse motorine yeni zamlar gelmesi bekleniyor. Sektör temsilcileri günlük zamların 24 saati tamamlamadan yenilendiğini belirterek durumun iç açıcı olmadığını vurguluyor. Akaryakıt ürünlerine gelen her zam iğneden ipliğe her şeyin fiyatını arttırırken vatandaşın yükü giderek ağırlaşıyor. Dünya Gazetesi yazarı Alaattin Aktaş benzine ve LPG’ye gelecek olan zamların pompaya yansıyacağını da söyledi.

AKARYAKIT FİYATLARINA HEM DOLAR KURU HEM DE ULUSLARARASI PİYASALARDAKİ GELİŞMELER YANSIYOR

Dünya genelinde de akaryakıt ve petrol ürünlerine sürekli zam gelirken Türkiye’de yaşanan zam yağmuruna bir de doların Türk lirası karşısında sürekli yükselmesi de ekleniyor. Küresel piyasalardaki brent petrolün varil fiyatının yükselmesi nedeniyle daha 2 gün önce motorinin litre fiyatına 1 lira 93 kuruş zam gelmişti. Motorin fiyatlarındaki artıştan sonra da şimdi benzin ve LPG’ye yeni zamlar gelmesi bekleniyor.

BENZİNE 1 LİRA 45 KURUŞ ZAM GELECEK

Cumhuriyet Halk Partisi adana milletvekili Burhanettin Bulut benzine 1 lira 45 kuruş zam geleceğini iddia etti. CHP’li Burhanettin Bulut sosyal medya paylaşımında cuma gecesinden itibaren benzine 1 lira 45 kuruş zam beklediklerini ve gelecek zamla birlikte benzinin litre fiyatının 27 lirayı geçeceğini belirtti Şu an İstanbul’da; motorinin litre fiyatı 27 lira 89 kuruştan benzinin litre fiyatı 26 lira 23 kuruştan LPG ise 11 lira 43 kuruştan satılıyor.

ALAATTİN AKTAŞ: BENZİNE 2 LİRA 18 KURUŞ LPG’YE İSE 55 KURUŞ ZAM VAR

Dünya gazetesi yazarı ve tarım editörü olan Alaattin Aktaş bugün sosyal medya hesabında bu gece yarısı gelmesi beklenen zam ile ilgili rakamları paylaştı. Alaattin Aktaş’ın yaptığı paylaşıma göre bu gece yarısı benzinin litre fiyatına 2 lira 18 kuruş LPG’ye ise 55 kuruş zam gelecek. Zamların Cuma gününün ilk saatlerinden itibaren pompaya yansıyacağını da belirten Alaattin Aktaş akaryakıt zamlarının devam edeceğini de belirtti.

Gazeteci Ünsal Ünlü ise bugün yaptığı programda benzine 3 lira zam beklendiğini belirterek zamların artık engellenemediğini söyledi.

Etiketler:

, , , ,