AK Partili Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, uzun namlulu silah taşıyan kişilerle birlikte kent sokaklarında yürüdü. Sayan ve yakınları ile Yıldırım ailesi arasında Ağrı Spor’un satışı üzerinden kavga çıktı. Kavga sonrası Sayan, uzun namlulu silah taşıyan koruma ve yakınları ile birlikte kent sokaklarında yürüdü.

Sayan, kavgada bazı yakınlarının darp edilmesi nedeniyle şikayetçi oldu. Sayan’ın silahlarla yürüdüğü görüntüler bazı sosyal medya hesapları üzerinden de paylaşıldı.

Gazeteci Halil İbrahim Cengiz de sosyal medyadan görüntüleri paylaşarak ve “Savcı, bir yurttaş ile tartışmış, tartışmanın ardından adamları ile birlikte ellerinde AK 47 Kalaşnikof’larla güç gösterisi yürüyüşü yapıyor” dedi. Cengiz, olayın Ağrı Spor üzerinden çıktığını belirtti.

KAVGAYA NEDEN OLAN “BELGELERLE AÇIKLAYACAĞIZ” İDDİASI

Öte yandan dün Ağrı Spor’a ait olduğu iddia edilen bir sosyal medya hesabının Facebook’tan yaptığı açıklamada, bu akşam saatlerinde belgelerle açıklamalar yapacağını duyurmuştu.

Ağrı Spor hesabının paylaşımında şu ifadeler kullanıldı: “Yarın saat 19:00’da kulübümüzü bu duruma düşürenler, kuyusunu kazanlar, iş çevirenler hakkında bilgi, belge ve deliller ile beraber basın açıklaması yapılacak. Başkanımız Mehmet Yıldırım ve kulüp müdürümüz Kerem Adıgüzel birlikte bu basın açıklamasını yapacaklar. Tüm Ağrı halkını bu canlı yayını izlemeye davet ediyoruz. İlimiz ve kulübümüzün selameti için bu basın açıklamasını maalesef yapmaya mecbur kaldık.”

Etiketler:

,