ABD’de yaşanan enflasyon ve resesyona değinen İslam Memiş, fiyatların gün yüzüne çıktığını ifade etti. Gram altın ve dolar için kritik seviyelere dikkat eden Memiş, Eylül ayında bombaların patlayacağını söyledi. Gram altında 950 ila 1000 lira dolarda ise 17-18 seviyeleri üzerinde duran Memiş, Ağustos ayında bu seviyelerin göz önünde bulundurmaları için yatırımcıları uyardı.

GRAM ALTIN FIRSAT VERECEK

Eylül ayında yaşanacak olan ciddi durumlara vurgu yapan Memiş, “Altın ve gümüşün ons fiyatında toparlanmalar olabilir. Gümüş gram fiyatı fiziki tarafta 12 lira. Gram altın 1012 lira seviyesinde. 1020 lira direnç seviyesi var, aman ha 1000 lira seviyesinden gram altın almayın, ağustosta son şans var. Döviz kurlarında, emtia fiyatlarının gram bazında son bir şans olacak. Ağustos ayını şans ayı olarak belirleyeceğiz. 1000 lira altında gram almak mümkün olacak. Bir fırsat verecek.” ifadelerini kullandı.

YIL SONUNDA GRAM ALTINDA PATLAMA

2022’nin sonunda gram altın için yeni seviye veren Memiş, 1450 liraya beklediğini söyledi. “Altının ons fiyatında 2350 dolar, dolar/TL kurunda beklentim 20-21 lira aralığı” diyen Memiş, “Yılın son çeyreğinde, son aylarda bu rakamları bekliyor olacağım. Bin lira seviyesine yükselen gram altında, şöyle bir süreç var, herkes korku ve panikle gram altın almaya koşuyor. Alayım mı soruları, tamamen komedi. 1000 liraya kadar kimse ilgilenmiyor, 1000 lirayı kırınca herkes koşa koşa bir şeyler almaya koşuyor” dedi.