Dün, saat 22.00 sıralarında İstanbul’da Esenyurt Cumhuriyet Mahallesi’nde şüpheli bir kadın ölümü meydana geldi. İddiaya göre, 13 katlı binanın 5’inci katında halasıyla birlikte yaşayan yabancı uyruklu bir kadın henüz bilinmeyen nedenle aşağı düştü. Dairenin balkon korkuluklarının kırılmasıyla yere düşen kadının yardımına çevredekiler koştu. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Yerde ağır yaralı bir şekilde yatan kadın, sağlık ekipleri tarafından ambulansla hastaneye kaldırıldı fakat tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Polis, bina çevresinde emniyet şeridi çekerek çalışma başlattı. Bina içi ve dışındaki delilleri toplayan polis, bunları incelemek üzere Emniyet’e götürdü.

‘Nasıl düşmüş meçhul’

Bina yöneticisi olan Nurullah İpekçi, “Bayanın yerde yattığını gördüm. Polisi ve ilk yardımı aradım. 5’inci kattan aşağı düşmüş. İlk başta hayat belirtisi yoktu. Somalili kadın. 22 yaşında. Şu anda vefat etmiş. Halasıyla beraber 7 kişi yaşıyorlardı. 4 tane korkuluk var. Onlar da kolona bağlı. Nasıl kırılıyor, nasıl kopuyor ve aşağı düşüyor. Meçhul” dedi.

Etiketler: